37 zarzutów za oszustwa internetowe - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

37 zarzutów za oszustwa internetowe

Data publikacji 02.11.2017

Gnieźnieńscy policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli postępowanie przygotowawcze w sprawie oszusta internetowego oferującego na portalu ogłoszeniowym telefony komórkowe. Mieszkaniec gminy Gniezno usłyszał 37 zarzutów. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.

 

Gnieźnieńscy policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymywali sygnały o oszuście internetowym z powiatu gnieźnieńskiego oferującym do sprzedaży telefony komórkowe. Jak ustalili na portalach ogłoszeniowych pojawiały się oferty sprzedaży telefonów komórkowych w atrakcyjnych cenach. Zainteresowane osoby przesyłały pieniądze na wskazane konto jednak telefonów nigdy nie otrzymały.

W trakcie prowadzonej sprawy kryminalni wytypowali sprawcę oszustw. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Gniezno.

Jak ustalili policjanci w latach 2012 - 2013 mężczyzna oszukał w ten sposób 37 osób z terenu całej Polski, których łączne straty wynoszą około 30 tysięcy złotych. Początkowo ukrywał się przed organami ścigania.

W dniu 30 października 2017 roku przestępca usłyszał 37 zarzutów dotyczących niewywiązywania się z transakcji sprzedaży telefonów komórkowych za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności.