Podsumowanie działań "NURD" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Podsumowanie działań "NURD"

Data publikacji 09.08.2017

Gnieźnieńska drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Mundurowi nałożyli łącznie 54 mandaty karne. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie. Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

Mundurowi nie tylko pouczali, ale też nałożyli 54 mandaty karne, w tym 40 na pieszych, 13 na kierowców oraz 1 na rowerzystę. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych – 46 osób lub nie dostosowując się do sygnalizacji świetlnej – 5 osób. Kierowców ukarano mandatami karnym za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych – 13 osób oraz inne wykroczenia, rowerzystę za niestosowanie się do znaku B-2 (zakaz wjazdu).