Gnieźnieńska policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Gnieźnieńska policjantka po służbie zatrzymała pijanego kierowcę

Data publikacji 18.07.2017

Gnieźnieńska policjantka z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą sierż. sztab. Kinga Kasprzyk – Wrzosek przejeżdżając po służbie przez Witkowo zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który spowodował kolizję drogową. Funkcjonariuszka widząc zachowanie 21-latka od razu podjęła decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy.

 

Do zdarzenia doszło17 lipca wieczorem w Witkowie. Gdy policjantka zajmująca się w jednostce gnieźnieńskiej przestępstwami gospodarczymi sierż. sztab. Kinga Kasprzyk - Wrzosek wracała z zakupów jej uwagę przykuł kierowca opla astry, który wyjeżdżając ze stacji paliw uderzył w znajdującą się tam lampę oświetleniową, co wzbudziło jej niepokój oraz podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Postanowiła sprawdzić, czy nic mu się nie stało. Gdy podeszła do niego wyczuła woń alkoholu. Ponieważ sprawca zamierzał odjechać z miejsca zdarzenia zabrała mu kluczyki od samochodu.

Na miejsce został wezwany patrol policji z Witkowa, który sprawdził trzeźwość zatrzymanego. Okazało się, że 21-letni kierowca – mieszkaniec Gniezna miał w organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.