Szczęśliwy finał poszukiwań 55-latka - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 55-latka

Data publikacji 15.05.2017

Kilkanaście godzin trwały poszukiwania zaginionego 55-latka. Mężczyznę szukali funkcjonariusze policji i straży pożarnej, policyjny pies tropiący oraz dziennikarz portalu gniezno112.pl z dronem. Mieszkaniec Gniezna został odnaleziony w zagajniku niedaleko od miejsca zamieszkania. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Pogotowie przewiozło go do szpitala.

 

W niedzielę, 14 maja br. przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 55-letniego gnieźnianina z osiedla Pustachowa. Mężczyzna miał być ostatnio przygnębiony, zaczął też pogarszać się stan jego zdrowia. Tego dnia o godzinie 11:00 wyszedł z domu i kontakt z nim się urwał. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Jednocześnie powiadomili o tym strażaków i na miejsce wezwali przewodnika psa służbowego z psem tropiącym z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Ustalono, że około godziny 18:30 na ul. Grabowej widział go jego znajomy. Zaczęto przeszukiwać las od ul. Sosnowej do Cielimowa. Poszukiwania zakończono po godzinie 3:00. Niestety nie udało się odnaleźć zaginionego mężczyzny.

W poniedziałek wznowiono czynności. Na miejsce przybył również dziennikarz gniezno112.pl z dronem. Strażacy po godzinie 13:00 odnaleźli 55-latka w zagajniku w pobliżu ul. Sosnowej. Mężczyzna był przytomny, ale widać było, że jest przemęczony i osłabiony. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło go do szpitala.