Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z dyrektorami i pedagogami szkół

Data publikacji 19.10.2016

Przykładowy obrazW sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbyło robocze spotkanie dyrektorów i pedagogów placówek oświatowych  z gnieźnieńskimi policjantami prewencji, w tym dzielnicowymi. Dotyczyło ono przeprowadzenia szkoleń wszystkich nauczycieli na terenie miasta i powiatu z zakresu zdarzeń o charakterze terrorystycznym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i profilaktyki uzależnień.

 

 

We wtorek 18 października 2016 roku na zaproszenie Dyrektora Wydziału Edukacji przy Starostwie Powiatowym w Gnieźnie Pawła Jerzego Lubbe spotkali się dyrektorzy i pedagodzy placówek oświatowych podległych starostwu i miastu.  Wzięli w nim także Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji gnieźnieńskiej komendy asp. sztab. Bartosz Stankowiak, profilaktyk społeczny sierż. sztab. Arkadiusz Wieczorek oraz dzielnicowi z miasta i gminy Gniezno.

Policjanci poruszyli trzy ważne tematy szkolenie pracowników placówek oświatowych i gron pedagogicznych w zakresie zasad postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i  uzależnień.

Profilaktyk społeczny omówił szczegóły, co do formy współpracy z Policją. Przedsięwzięcia szkoleń w obszarze Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2018 dotrą do wszystkich placówek, gdzie szkolenia prowadzić będą między innymi policjanci pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowi mający na swoim  terenie placówki oświatowe.

Przedstawiciele placówek mogli  poznać swoich dzielnicowych, którzy przedstawili się i krótko opowiedzieli o swojej służbie - wynika to z podstawowych zadań w służbie policjanta dzielnicowego.

Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji była  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, sposób jej działania, zasięg, liczba zdarzeń od wprowadzenia programu i jakie ma ona przynieść zakładane korzyści dla społeczeństwa. Uczestnicy otrzymali w tym zakresie ulotki informacyjne.

Policjanci zaprosili również szkoły do współpracy z walką z uzależnieniami różnego rodzaju, a przede wszystkim do udziału młodzieży w przedsięwzięciu organizowanego wspólnie z Multikinem w Poznaniu i Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Zostały rozdane okolicznościowe foldery przygotowane przez to kino. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Należy przypomnieć, że trwa ona już kolejny rok i przynosi korzyści w prawidłowych zachowaniach młodzieży, gdyż poznają skutki uzależnień np.: od dopalaczy.

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz

 

Powrót na górę strony