Policjanci w 8. Poznań Półmaratonie

Data publikacji 14.04.2015
Przykładowy obraz12 kwietnia ulicami miasta przebiegli uczestnicy 8. Poznań Półmaratonu. Jak co roku, wśród tysięcy biegaczy nie mogło zabraknąć reprezentacji stróżów prawa. Na linii startu stanęło 86 policjantów i policjantek z całego kraju, w tym dwóch z gnieźnieńskiej komendy. W ramach zawodów, pod patronatem Komendanta Głównego Policji, rozegrano Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie. Pierwszym policjantem na mecie był funkcjonariusz z Poznania, miejsce szesnaste zajął Tomasz Machiński - policjant z Gniezna.

W niedzielę, 12 kwietnia br. ulice Poznania zalała kolorowa fala miłośników biegania. W 8. Poznań Półmaratonie wystartowało przeszło 8 tysięcy uczestników z 27 państw. Wśród biegaczy nie zabrakło policjantów i policjantek z całej Polski, których na linii startu stanęło aż 86, w tym 2 z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Mimo niesprzyjającej wietrznej aury wszyscy funkcjonariusze szczęśliwie ukończyli bieg. Linię mety jako pierwszy z mundurowych przekroczył sierż. Szymon Rembowicz z Komisariatu Policji Stare Miasto w Poznaniu, który dystans przeszło 21 kilometrów przebiegł w czasie 1:17:57. Policjant z gnieźnieńskiej komendy, Tomasz Machiński zajął szesnaste miejsce z czasem 1:31:56.

Materiał przygotowano na podstawie informacji zawartych na stronie KWP w Poznaniu