Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze

Data publikacji 26.01.2015

Przykładowy obrazSzkoła Podstawowa w Fałkowie uczestniczyła w edycji kampanii edukacyjnej „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”. Policjanci i przedstawiciele firmy Bridgestone poprowadzili interaktywne zajęcia z uczniami na temat prawidłowych zachowań na drodze i elementów udzielania pierwszej pomocy.

 

Celem kampanii jest promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci oraz identyfikacja zagrożeń, jakie mogą wystąpić na drodze. W Wielkopolsce, w tym na terenie powiatu gnieźnieńskiego po raz kolejny realizuje ją poznański Bridgestone przy udziale Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz lokalnych policjantów.

W ostatnim czasie spotkanie na temat bezpieczeństwa odbyło się w Szkole Podstawowej w Fałkowie. Z gnieźnieńskiej komendy uczestniczyli w nim mł. asp. Agnieszka Jankowska i sierż. szt. Donata Szymalak z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii oraz  sierż. szt. Sławomir Greficz i st. post. Arkadiusz  Marciniak z Wydziału Ruchu Drogowego.

W trakcie zajęć organizatorzy opowiadali dzieciom m.in. jak prawidłowo korzystać z fotelika samochodowego, jak być widocznym na drodze, jak udzielić pierwszej pomocy, a także w jakiej sytuacji trzeba wezwać pomoc i jak to zrobić. Uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu Bridgestone Poznań pokazali, że posiadają imponującą jak na swój wiek wiedzę na temat bezpieczeństwa. Zazwyczaj bezbłędnie odpowiadali na pytania prowadzących o reguły obowiązujące na drodze, a gdy nie znali odpowiedzi, wystarczyła niewielka wskazówka ze strony dorosłych, by dzieci szybko same doszły do prawidłowego rozwiązania zagadki.

Organizatorzy kampanii zadbali o to, aby pokazy przyjęły atrakcyjną i przystępną dla dzieci formę, dlatego w spotkaniu z najmłodszymi uczestniczył także gość specjalny - manekin Jan. To jeden z animatorów firmy Bridgestone, który był przebrany w specjalny, żółty strój manekina testowego używanego w symulacji wypadków samochodowych.

 

 

Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz