Aktualności

Areszt za usiłowanie rozboju

Data publikacji 16.09.2022

Gnieźnieński sąd aresztował tymczasowo 58-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju z użyciem noża. Mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego w mieście i strasząc ekspedientkę nożem, zażądał wydania pieniędzy. Za usiłowanie rozboju grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

W poniedziałek, 5 września 2022 roku policjanci z Gniezna zostali poinformowani o niebezpiecznej sytuacji. Około godziny 20:30 do sklepu spożywczego przy ul. Wawrzyńca w Gnieźnie wszedł mężczyzna, który grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy przez ekspedientkę. Sprzedawczyni przestraszyła się, ale po chwili zareagowała zasłaniając się sklepowymi lodówkami. Sprawca, który zasłonił twarz czapką i maseczką został spłoszony przez innego klienta, na widok którego szybko oddalił się w kierunku ulicy Dalkoskiej. Następnie kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, po mężczyźnie nie było już jednak śladu.

Policjanci zamieścili w mediach społecznościowych komunikat w tej sprawie, który spotkał się z dużym odzewem mieszkańców.

Kilka dni później policjanci wytypowali i zatrzymali przy ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie sprawcę. W mieszkaniu w którym przebywał zabezpieczono nóż i odzież, którą miał na sobie 58-latek. Śledczy przesłuchali w tej sprawie świadków. Zebrany na miejscu materiał dowodowy w postaci linii papilarnych koreluje z osobą zatrzymaną, co potwierdziło specjalistyczne badanie laboratoryjne.

Prokurator przedstawił 58-latkowi usłyszał zarzut usiłowania rozboju, za co grozi od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu dzisiaj tj. 16 września został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Powrót na górę strony