Wypadek z udziałem nurka w Skorzęcinie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Wypadek z udziałem nurka w Skorzęcinie

Data publikacji 06.04.2021

5 kwietnia 2021 roku nad Jeziorem Niedzięgiel doszło do wypadku z udziałem nurka. Mężczyzna po nurkowaniu nie wypłynął na powierzchnię. Po odnalezieniu został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Policjanci z Witkowa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słupcy prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności i przyczyny śmierci nurka. Przestrzegamy, że woda, nawet ta najspokojniejsza, może okazać się niebezpiecznym żywiołem.

 

Po godzinie 13.00 do gnieźnieńskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o wypadku nad Jeziorem Niedzięgiel na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie.

Po nurkowaniu nie wypłynął na powierzchnię 44 – letni mężczyzna, mieszkaniec Trzemeszna. Pod wodę zszedł wraz trzema osobami. Wszyscy mieli specjalistyczny sprzęt do nurkowania.

Najpierw te osoby na własną rękę podjęły czynności poszukiwawcze, jednak gdy okazały się bezskuteczne powiadomiono służby ratunkowe.

Około godziny 14:30 odnaleziono zaginionego nurka i przystąpiono do akcji reanimacyjnej. Następnie 44-latek został przekazany przybyłej na miejsce załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała go drogą lotniczą do szpitala w Bydgoszczy.

Niestety tego samego dnia wieczorem mężczyzna zmarł.

Ciało zostało zabezpieczone do sekcji.

 

  • narożnik radiowozu na plaży, z daleka widok helikoptera
  • plaża, z daleka helikopter
  • helikopter wystartował
  • helikopter w powietrzu