Debata społeczna w Trzemesznie - 2013 - KPP Gniezno

Debata społeczna w Trzemesznie

Przykładowy obrazW miniony czwartek, w Domu Kultury w Trzemesznie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Pytania dotyczyły w głównej mierze bezpieczeństwa w ruchu drogowym i monitoringu.

 

 

Za stołem prezydialnym zasiadł I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie mł. insp. Mariusz Łozowiecki, burmistrz Miasta i Gminy Trzemeszno Krzysztof Dereziński, Komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie asp. sztab. Rafał Wolkiewicz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kom. Sławomir Sikorski, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Janusz Warda, Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego kom. Karol Sekula i oficer prasowy asp. Anna Osińska.

Na spotkanie przybyło niewielu mieszkańców, jednak chętnych do zadawania pytań nie zabrakło. Nim jednak to nastąpiło komendant Wolkiewicz zapoznał zebranych  z wynikami pracy trzemeszeńskiej policji w 2013 roku, następnie naczelnik Sikorski przedstawił stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta i gminy Trzemeszno. Po zabraniu głosów przez komendanta Łozowieckiego i burmistrza Derezińskiego był czas na wolną dyskusję i pytania, a ich najwięcej dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przejścia dla pieszych przez drogę krajową nr 15 na wysokości Alei Szymańskiego, przywrócenia ruchu dwukierunkowego na ulicy 22 Stycznia i innych zmian organizacji ruchu. Nie brakowało również pytań o stan etatowy, mobilność funkcjonariuszy z miejscowego komisariatu i wprowadzenie monitoringu na terenie Trzemeszna.

Na zakończenie uczestnicy wypełnili anonimową ankietę dotyczącą samej debaty.

 

 

Przykładowy obraz
 
 Przykładowy obraz
 
Przykładowy obraz