Zniszczył ekran monitora kiosku samoobsługowego - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Zniszczył ekran monitora kiosku samoobsługowego

Data publikacji 19.01.2021

Na gorącym uczynku policjanci prewencji zatrzymali 20-latka z Janowca Wlkp., który w restauracji zniszczył ekran monitora kiosku samoobsługowego. Sprawca usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W nocy z 15 na 16 stycznia 2021 roku policjanci prewencji z gnieźnieńskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu ekranu monitora kiosku samoobsługowego w jednej z restauracji na terenie miasta. Krótko po zdarzeniu zatrzymali 20-letniego sprawcę. Wandal w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o przestępstwie. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca uderzając ręką z całej siły w ekran zniszczył matrycę, czym spowodował straty na szkodę właściciela restauracji.

20-letni mieszkaniec Janowca Wlkp. został doprowadzony do gnieźnieńskiej komendy. Na podstawie zebranych dowodów śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia, do którego przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za uszkodzenie mienia grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.