Jak minął sylwester w powiecie? - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Jak minął sylwester w powiecie?

Data publikacji 04.01.2021

Sylwester i pierwszy dzień Nowego Roku na terenie powiatu gnieźnieńskiego upłynęły dość spokojnie. Biorąc pod uwagę wyjątkową specyfikę sylwestrowej nocy nie odnotowano wypadków i zdarzeń kryminalnych związanych z obchodami nadejścia Nowego Roku. Odnotowano za to pożar wnętrza domu w budowie w miejscowości Imielno, zatrzymano również 3 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

 

Mimo licznych apeli, by kierowcy powstrzymali się 1 stycznia od użytkowania własnych samochodów, policjanci zatrzymali 3 osoby które wcześniej spożywały alkohol.

Pierwszego, 36-letniego gnieźnianina kierującego fordem mondeo w stanie po użyciu alkoholu policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali już 20 minut po północy (1 stycznia 2021 roku).

Drugiego około 4 nad ranem na ulicy Ludwiczaka w Gnieźnie. 25-letni gnieźnianin kierując samochodem marki Volvo w stanie nietrzeźwości (0,7 promila) uderzył w znak drogowy, a następnie w zaparkowany samochód osobowy marki Volkswagen Golf.

Trzeci, 31-letni gnieźnianin, mając w organizmie 1,8 promila alkoholu w organizmie, kilka minut po 15:00 spowodował kolizję drogową na ulicy Mieszka I w Gnieźnie. Najpierw uderzył w budynek mieszkalny, a następnie w zaparkowany samochód marki Peugeot.

W czasie sylwestrowo-noworocznym policjanci przeprowadzili 23 różne interwencje. Część dotyczyła nieprawidłowego używania petard, które miały być kierowane w stronę osób, straszyć zwierzęta domowe czy zakłócać spokój mieszkańców (w szczególności osób starszych).

W dniu 1 stycznia 2021 roku w godzinach popołudniowych funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o pożarze wnętrza domu w budowie na terenie działek rekreacyjnych w Imielnie w gminie Łubowo.