Śmiertelne potrącenie w Trzemesznie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Śmiertelne potrącenie w Trzemesznie

Data publikacji 28.10.2020

W środę, 28 października 2020 roku około 5:20 na drodze krajowej nr 15 na skrzyżowaniu ulicy Gnieźnieńskiej i Foluskiej w Trzemesznie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Śmierć na miejscu poniósł potrącony przez forda mondeo 62-letni mieszkaniec Trzemeszna. Mężczyzna przechodził na drugą stronę jezdni przez oznakowane przejście dla pieszych. Bądźcie rozsądni, zdejmijcie nogę z gazu i zwracajcie uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie zbliżając się do przejść dla pieszych. Pamiętajcie, że na każdego z nas czeka ktoś bliski!

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący pojazdem marki Ford Mondeo, 53-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego jadąc od strony Mogilna w kierunku Gniezna potrącił 62-letniego trzemesznianina przechodzącego na drugą stronę jezdni na oznakowanym, nie oświetlonym przejściu dla pieszych.

Pieszy w wyniku doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Na miejscu policjanci prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Kierujący fordem był trzeźwy.

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

Policjanci apelują o ostrożność za kierownicą. Bądźcie rozsądni, zdejmijcie nogę z gazu i zwracajcie uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie zbliżając się do przejść dla pieszych. Pamiętajcie, że na każdego z nas czeka ktoś bliski!

 

  • widok wypadku na drodze, dwa radiowozy, czerwony parawan, jadące dwa auta
  • droga i widoczne auta stojące na poboczu
  • zaczyna świtać, widok ciemnego auta, radiowozu i czerwonego parawanu