Pijany jechał z dziećmi, spowodował kolizję - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Pijany jechał z dziećmi, spowodował kolizję

Data publikacji 14.10.2020

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 45-letni kierowca mazdy, który jadąc z dwójką dzieci spowodował kolizję. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 45-letni kierowca mazdy, który jadąc z dwójką dzieci w wieku 8 i 12 lat spowodował kolizję. Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 października br. tuż po godz. 20:00 na ul. Roosevelta w Gnieźnie. Kierujący pojazdem jadąc z dwójką dzieci w wieku 8 i 12 lat nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się ze stojącym naprzeciwko, czekającym na zielone światło Peugeot 407. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Małoletni zostali przekazani przybyłej na miejsce matce dzieci. 45-letni sprawca po wykonanych czynnościach został zwolniony, stracił już prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.

Pomimo licznych działań prewencyjnych i nasilonych kontroli drogowych, wciąż nie brakuje pijanych kierowców, dlatego tak ważna jest społeczna reakcja, policjanci apelują o przekazywanie informacji dotyczących nietrzeźwych kierowców. Takiego zgłoszenia można dokonać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod bezpłatny nr tel 112.

Każda reakcja ma ogromne znaczenie – może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

 

 

  • czarne auto z uszkodzeniami pokolizyjnymi stoi na drodze
  • czarne auto z uszkodzeniami pokolizyjnymi stoi na drodze
  • czarne auto z uszkodzeniami pokolizyjnymi stoi na drodze
  • czarne auto z uszkodzeniami pokolizyjnymi stoi na drodze