Za kradzież w warunkach recydywy może trafić na 7,5 roku za kraty - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Za kradzież w warunkach recydywy może trafić na 7,5 roku za kraty

Data publikacji 18.09.2020

Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 26-latkę, którą podejrzewaną o kradzież z jednego z gnieźnieńskich marketów. Śledczy przedstawili jej zarzuty kradzieży mienia. Okazało się, że była już karana za podobne przestępstwo. Dzisiaj sąd zdecydował o jej tymczasowym areszcie na trzy miesiące. Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

W środę, 16 września policjanci zostali wezwani do jednego z gnieźnieńskich marketów, gdzie pracownicy sklepu na gorącym uczynku ujęli kobietę, która ukradła alkohol, artykuły łazienkowe i spożywcze.

Jak ustalili funkcjonariusze to nie jedyne przewinienie, jakie ma na swoim koncie. Personel sklepu, na podstawie monitoringu sklepowego ustalił, że 26-letnia gnieźnianka odwiedziła ten sklep już kilkukrotnie. Sprawczyni kradła głównie alkohol, kawę i inne artykuły przemysłowe. Łączna wartość poniesionych przez market strat wyniosła ponad 700 zł.

Amatorka wysokoprocentowych trunków i została zatrzymana i osadzona w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Śledczy przedstawili jej zarzut kradzieży.

Kobieta popełniała kradzieże w krótkich odstępach czasu, dlatego zgodnie z kodeksem karnym jej zachowanie zakwalifikowane zostanie jako czyn ciągły, tj. przestępstwo. Dodatkowo działała w warunkach recydywy.

W gnieźnieńskiej komendzie toczy się już postępowanie o kradzieże w innym sklepie na terenie Gniezna na kwotę ponad 1500 zł.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 26-latki trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Grozi jej kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

  • policjant kryminalny wykonuje czynności z zatrzymaną kobietą w białych spodenkach i różowej bluzce