Policjanci ukończyli Rajd Rowerowy na 100-lecie powstania Policji - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Policjanci ukończyli Rajd Rowerowy na 100-lecie powstania Policji

Data publikacji 09.09.2019

Policjanci i pracownicy cywilni z gnieźnieńskiej komendy wzięli udział w III rowerowym rajdzie udając się do Małego Skansenu na Ostrowie Lednickim. Podczas przejazdu podziwiali malownicze zakątki gminy Łubowo. To wszystko w ramach uczczenia 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Dodatkowe korzyści, to wspólnie spędzony czas ludzi z pasją do sportu i aktywności fizycznej.

 

III Rajd Rowerowy funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie rozpoczął się w deszczowy ale ciepły pranek w dniu 7 września 2019r.

Uczestników na starcie powitał Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki, który był patronem tego przedsięwzięcia wręczając wszystkim breloki z nadrukiem „III RAJD ROWEROWY KPP GNIEZNO 7.09.2019r.; POLICJA 1919-2019”.

Następnie przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Gnieźnie zaprosił do uczestnictwa w projekcie ROWEROWA STOLICA POLSKI. Przeprowadzono instruktarz i pomoc w zarejestrowaniu się do rowerowej aplikacji. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie: https://www.gniezno.eu/wiadomosci/1/wiadomosc/158991/rowerowa_stolica_polski_gniezno_2019

Z uwagi na opady deszczu tylko odważni uczestnicy rajdu zaopatrzeni w peleryny i wodoodporną odzież wyruszyli na rowerach z placu parkingowego komendy. Pozostała grupa wyruszyła w trasę samochodami.

W ciągu całej 23 kilometrowej trasy rowerzystom towarzyszył przelotny deszcz z mniejszym i większym natężeniem. Mimo to wszyscy szczęśliwie dotarli do mety, na której zostali przywitani przez grupę samochodową.

Następnie wszyscy uczestnicy udali się na teren Małego Skansenu na Ostrowie Lednickim i po przepłynięciu promem na wyspę pod przewodnictwem archeolog Pani Danuty Urbaniak wysłuchali opowieści historycznych na temat grodu pierwszych Piastów.

Po skończonym zwiedzaniu wyspy czekał na nas pyszny obiad w Karczmie na Lednicy. W czasie posiłku panowała wesoła i przyjazna atmosfera. Mimo trudnych warunków atmosferycznych tegorocznego rajdu, wszyscy uczestnicy zapowiedzieli udział w rajdzie przyszłorocznym i wybrano wstępnie trasę w kierunku Miasta i Gminy Trzemeszno.

Na koniec ponownie wykonano wspólną fotografię na tle flagi upamiętniającej 100.rocznicę powstania Policji Państwowej.

  • kilkanaście osób na tle flagi z okazji 100.rocznicy powstania policji