Oddawali krew - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Oddawali krew

Data publikacji 04.03.2019

3 marca 2019 roku w Kiszkowie została przeprowadzona zbiórka krwi pod hasłem "Ratowanie życia mamy we krwi". W akcję włączyli się gnieźnieńscy policjanci, którzy również oddali krew oraz wystawili swoje stoisko profilaktyczne.

 

W niedzielnej akcji w mobilnym punkcie do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wzięły udział 32 osoby, zebrano łącznie 14 400 ml krwi. W akcji wzięli udział ochotnicy z Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Gminy Kiszkowo, policjanci z Kłecka i Gniezna, strażacy z OSP.

Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w wykonywany zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także chorym, dzieciom i seniorom. Dlatego też gnieźnieńscy policjanci zachęcają wszystkich, także niezwiązanych z mundurem, by oddawali krew na ten szczytny cel.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji należą się słowa podziękowania i uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Dzięki wsparciu wszystkich dawców pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla potrzebujących chorych oraz ofiar wypadków przebywających w szpitalach i klinikach naszego regionu.