Zderzenie samochodu ciężarowego z autobusem - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie samochodu ciężarowego z autobusem

Data publikacji 11.02.2019

W sobotę, 9 lutego 2019 roku około godziny 9:00 w miejscowości Pruchnowo w gminie Kłecko doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem, którym podróżowało 41 pasażerów i kierowca. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco, 20-letni mieszkaniec Wrześni jadąc z kierunku Gniezna w kierunku Kłecka podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym w tym samym kierunku autobusem marki Setra, którym kierował 37-letni mieszkaniec miejscowości Piotrowice. W wyniku zderzenia kierujący autobusem zjechał na lewe pobocze drogi, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Autobusem podróżowało 41 pasażerów i kierowca. Na miejscu zdarzenia załoga pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy 9 pasażerom. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów uczestniczących w zdarzeniu.

Postępowanie w sprawie wszczęcia postępowania dotyczącego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym prowadzi Komenda Powiatowa Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie.