Aktualności

Trzech kierowców straciło prawa jazdy! Przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h

Data publikacji 04.02.2019

Tylko w jeden weekend gnieźnieńscy policjanci drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

 

Dwóch piratów drogowych „wpadło” w piątek (1.02.19 r.). O godz. 9:00 w Wydartowie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. 63-letni mieszkaniec Olsztyna przekroczył dozwoloną prędkość o 54 kilometry. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. W związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy. Tego samego dnia przed 18:00, również w Wydartowie policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Torunia kierującego skodą. Mężczyzna pędził z prędkością 127 km/h. W niedzielę przed 11:00 miejscowości Polska Wieś, policjanci zatrzymali 60-letniego mieszkańca miejscowości Wołczyn kierującego hyunday, który pędził przez miejscowość 109 km/h.

Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta.

Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.