Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 30.01.2019

Gnieźnieńscy policjanci nieustannie prowadzą działania prewencyjno - kontrolne skierowane do kierowców i apelują aby nie wsiadać za kierownice po alkoholu. Podczas akcji "Alkohol i narkotyki" policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 700 kierowców. Zatrzymali jednego w stanie nietrzeźwości.

 

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach, ale niestety nie wszyscy kierujący traktują sprawę poważnie. Aby ograniczyć liczbę wypadków i kolizji spowodowanych m.in. przez nietrzeźwych kierujących gnieźnieńscy policjanci systematycznie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

W dniu 29 stycznia 2019 roku podczas działań "Alkohol i narkotyki" policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 700 kierowców. Jeden z nich kierował będąc w stanie nietrzeźwości. 66-latek kierujący seatem został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów drogówki na ulicy Wrzesińskiej w Gnieźnie. W jego organizmie było 1,6 promila.

Apelujemy, o zdecydowaną reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, spowalnia reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy lub widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.