Areszt za rozbój - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój

Data publikacji 08.01.2019

Policjanci z komisariatu w Trzemesznie doprowadzili do aresztowania 27-letniego mężczyzny, który usłyszał zarzuty rozboju w trakcie którego sprawca dokonał zaboru. Mienie zostało odzyskane przez przypadkowych przechodniów, którzy słysząc krzyki napadniętej kobiety zareagowali i ruszyli za napastnikiem. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło 3 stycznia 2019 roku po godzinie 20:00 na ulicy Chrobrego w Trzemesznie. Do idącej chodnikiem starszej kobiety podbiegł sprawca, uderzył ją barkiem, a następnie przewrócił na ziemię i siłą wyrwał torebkę w którym miała pieniądze i telefon komórkowy. Słysząc krzyki napadniętej zareagowali przechodnie, którzy ruszyli za rabusiem i odzyskali skradzione mienie. Napastnikowi udało się uciec z miejsca zdarzenia. W ciągu trzech dni policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie wytypowali i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 27-letni trzemesznianin. W poniedziałek, 7 stycznia prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut rozboju. Dzisiaj (8.01.19) Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Przypominamy, że za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Grożąca 27-latkowi kara może zostać powiększona o połowę, bowiem działał on w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy.