Policjanci na festynie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Policjanci na festynie

Data publikacji 27.08.2018

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. 3 Maja w Gnieźnie uczestniczyli w festynie sportowo - profilaktycznym zorganizowanym przez Radę Osiedla Stare Miasto wspólnie ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan i Urzędem Miejskim w Gnieźnie. W ramach imprezy uczestnicy korzystali z licznych atrakcji przygotowanych przez funkcjonariuszy.

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wzięli udział w festynie, który był okazją między innymi do przeprowadzenia z okolicznymi mieszkańcami profilaktycznych rozmów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W trakcie spotkania policjanci prezentowali także sprzęt wykorzystywany do służby, magiczną tubę podnoszącą bezpieczeństwo pieszych oraz radiowóz policyjny, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Najmłodsi wsiadali za kierownicę udając pościgi, "testowali" radiostację.

Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży nad wodą, o tym, by pływać tylko w miejscach wyznaczonych oraz o wymogu nadzoru rodziców nad pociechami korzystającymi z kąpielisk. Chętni mogli założyć narkogogle – specjalne okulary, które symulują stan po użyciu narkotyków.

Funkcjonariusze przeprowadzali też profilaktyczne rozmowy z seniorami. Uczyli ich, jak ustrzec się przed sprawcami oszustw, wyłudzeń i kradzieży. Powtarzali, aby ograniczyć ufność do nieznajomych i wyczulić na podejrzane zachowania. Zwracali także szczególną uwagę na szybkość kontaktu z policjantem w razie stwierdzenia zagrożenia.

Policjanci uchylili też rąbka tajników swojego zawodu. Wszyscy mogli zadawać pytania i chętnie uczestniczyli w rozmowach.