Policjanci uratowali życie młodemu mężczyźnie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Policjanci uratowali życie młodemu mężczyźnie

Data publikacji 02.08.2018

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Kłecka: asp. sztab. Rafała Staszaka i st. sierż. Szymona Sądej nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze uratowali życie 22-letniego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Chłopak został przekazany pod opiekę specjalistów.

 

W nocy z poniedziałku na wtorek (30/31 lipca br.) oficer dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że na terenie gminy Kłecko 22-letni mężczyzna zamierza odebrać sobie życie. Chwilę wcześniej swoje znajomej przesłał wiadomość ze zdjęciem sugerującym desperacki czyn. Na miejsce skierowany został patrol z Kłecka: asp. sztab. Rafał Staszak i st. sierż. Szymon Sądej, którzy potwierdzili przekazaną informację. Po wejściu do środka domu, w jednym z pomieszczeń zauważyli mężczyznę klęczącego na kolanach z zaciśniętym na szyi kablem. Natychmiast go oswobodzili i udzielili pierwszej pomocy. Mężczyzna zaczął oddychać. Dzięki policjantom mężczyzna w porę trafił pod opiekę lekarzy.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.gniezno.policja.gov.pl