Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie

Data publikacji 09.07.2018

W ramach akcji "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", która odbyła się 8 lipca br. na wielkopolskich drogach, w tym w powiecie gnieźnieńskim policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominano kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

 

8 lipca br. odbyła się akcja "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", w której policjanci z całej Wielkopolski, w tym z Gniezna prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem tych działań było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń.

Podsumowując wyniki akcji, na terenie powiatu gnieźnieńskiego skontrolowano 42 samochody policjanci przebadali także pod kątem trzeźwości tyle samo kierowców.

Policjanci podczas działań kontrolnych nałożyli na kierowców 32 mandaty karne, głównie za przekroczenie prędkości. Zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 3 dowody rejestracyjne.

Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i trzeźwości umysłu za kierownicą, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.