Gnieźnieńscy policjanci na festynie parafialnym - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Gnieźnieńscy policjanci na festynie parafialnym

Data publikacji 19.06.2018

Gnieźnieńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników parafialnego festynu. W czasie uroczystości mundurowi też zaprezentowali pokaz tresury psa służbowego, motory policyjne, demonstrowali policyjny sprzęt oraz wygłosili prelekcję o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

 

W niedzielę (17.06.2018r.) przy nowo wybudowanym kościele Matki Bożej Fatimskiej i św. Jana Pawła II przy ul. Orzeszkowej w Gnieźnie z okazji konsekracji odbył się festyn parafialny dla mieszkańców. Policjanci oprócz wypełniania zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom festynu przygotowali obecnych szereg atrakcji i niespodzianek. Dla najmłodszych zaś konkursy.

W festynie uczestniczyło kilkaset mieszkańców okolicznych ulic. Dorośli mogli przejść slalom w alkogoglach, które pokazują jak spostrzegany jest świat zewnętrzny po zażyciu różnego rodzaju narkotyków.

Policyjny przewodnik zaprezentował pokaz tresury psa służbowego. Zgromadzeni z dużym zainteresowaniem oglądali umiejętności Dexa. W trakcie festynu asp. sztab. Aldona Nowak z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii przypomniała najmłodszymi uczestnikom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, rozmawiała z dziećmi o pracy policjanta. Wspólnie z asp. sztab. Krzysztofem Sochą profilaktykiem społecznym przypominali uczestnikom festynu o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”. Szczególnie zwrócili uwagę na niebezpieczne środki psychoaktywne tzw. dopalacze. Ich zażycie może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

Policjanci uwrażliwili opiekunów na wyjazdy zorganizowane dla dzieci i młodzieży organizowane poza miejscem zamieszkania. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na kontrole autokarów przez planowanym wyjazdem. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” prowadzili w trakcie festynu konkursy dla najmłodszych oraz dla dorosłych o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, w trakcie których przypomnieli o warunkach i zasadach bezpiecznej kąpieli. Szczególną uwagę zwracając na miejsca niebezpieczne, objęte zakazem kąpieli i związanymi z nimi zagrożeniami. Najmłodsi trafnie odpowiadali na pytania, chętnie uczestniczyli w konkursach, wskazując kąpieliska strzeżone jako te najbezpieczniejsze. W trakcie wspólnej zabawy o bezpieczeństwie uczestnicy otrzymywali drobne upominki i odblaski.

Na festynie obecni byli również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, którzy prezentując swój sprzęt rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Szczególną uwagę w trakcie pogadanek zwracali na bezpieczeństwo pieszych wskazując na właściwe zachowania.