Przedszkolaki wiedzą już jak chronić się przed agresywnym psem - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Przedszkolaki wiedzą już jak chronić się przed agresywnym psem

Data publikacji 14.06.2018

Dzieci którym od pierwszych lat życia pokazujemy zwierzątka jako przyjazne stworzenia z dużą ufnością podchodzą do napotkanych psów. Niemniej również najmłodszym zdarzają się się sytuacje, że obce zwierzę w stosunku do nich jest agresywne. Sierż. sztab. Maciej Staszewski – przewodnik psa policyjnego przypomniał dzieciom jak zachowywać się w stosunku do zwierząt i jak bronić się przed atakiem psa.

 

Odwiedziny najmłodszych w gnieźnieńskiej komendzie policji, zawsze niosą ze sobą ogromną dawkę entuzjazmu i wprowadzają niepowtarzalną atmosferę. Zwłaszcza, że najmłodsi goście, wszystkiego ciekawi, niczym nieskrępowani i szczerzy, budzą ogromną sympatię i wywołują uśmiech na twarzach policjantów. Dzisiaj Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie odwiedziły dzieci uczęszczające do Przedszkola Plastusiowo w Gnieźnie. Najmłodsi mieli okazję przyjrzeć się na miejscu pracy gnieźnieńskich policjantów i zobaczyć co na co dzień robią funkcjonariusze.

Podczas wizyty najmłodszymi opiekowała się st. sierż. Anna Pilarska z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. Tematem spotkania było promowanie bezpieczeństwa na drodze, bezpieczne wakacje oraz zapoznanie z zawodem policjanta. Jednak najbardziej zaciekawił przedszkolaków pokaz tresury psa policyjnego. Po nim wysłuchały rad jak zachowywać się w kontaktach z psami. Na koniec wszyscy otrzymali odblaski.