PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "ALKOHOL NARKOTYKI" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "ALKOHOL NARKOTYKI"

Data publikacji 11.06.2018

Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego podsumowali sobotnie działania „Alkohol i narkotyki”. Stróże prawa przeprowadzili ponad 340 kontroli. Podczas akcji w ręce mundurowych wpadło 2 rowerzystów po użyciu alkoholu. Policjanci zapowiadają, że działania będą kontynuowane.

 

Przeprowadzane cyklicznie przez gnieźnieńskich policjantów działania „Alkohol i narkotyki” mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadamiać kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę, 9 czerwca br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podczas działań przeprowadzili ponad 340 kontroli pojazdów. Przeprowadzone badania stanu trzeźwości nie wykazały obecności alkoholu w wydychanym powietrzu wśród kierujących samochodami, lecz w tym samym czasie w ręce mundurowych wpadło 2 rowerzystów, którzy znajdowali się w stanie po użyciu alkoholu.

Pomimo rosnącej świadomości społecznej należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym i jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.