IV Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora ZK w Gębarzewie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

IV Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora ZK w Gębarzewie

Data publikacji 21.05.2018

Zwycięzcami tegorocznego turnieju okazali się być reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, drugie miejsce zajęła drużyna Straży Pożarnej. Puchar za trzecie miejsce otrzymała reprezentacja Zakładu Karnego we Wronkach.

 

W piątek, 18 maja 2018 roku na boisku Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do rywalizacji przystąpiły drużyny piłkarskie służb mundurowych, oraz działaczy sportowych Mieszka Gniezno.

Sportowe zmagania po raz czwarty

To już czwarta odsłona imprezy, w której o puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Gębarzewie rywalizują zespoły składające się z funkcjonariuszy Służby Więziennej okręgu poznańskiego, działacze sportowi Mieszka Gniezno oraz mundurowi ze Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Granicznej. Współorganizatorem piłkarskiego turnieju jak co roku jest Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Rywalizacja od pierwszego gwizdka

W imprezie wzięło udział 9 drużyn reprezentujących Straż Pożarną, Straż Graniczną, Klub Sportowy Mieszko Gniezno, Zakład Karny we Wronkach, Areszt Śledczy w Zielonej Górze, Poznaniu, Środzie Wielkopolskiej oraz gospodarzy - Zakład Karny w Gębarzewie. Już po pierwszych minutach spotkania widać było, że mundurowi tak jak na co dzień profesjonalni w swoim działaniu tak i na boisku są wyśmienicie przygotowani do gry. Pierwsza bramka turnieju padła już kilkanaście sekund po gwizdku i dała więziennikom z Wronek prowadzenie nad gospodarzami imprezy. W kolejnych spotkaniach również nie brakowało emocji, które tylko podgrzewały do walki zaprzyjaźnione drużyny.

Zwycięzcą czuł się każdy

Uroczystego wręczenia pucharów i nagród zwycięzcom i uczestnikom turnieju dokonali Dyrektor Zakładu Karnego w Gębarzewie płk Robert Jóźwiak oraz przewodniczący Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Dariusz Mieczyński. Celem zawodów była integracja funkcjonariuszy Służby Więziennej z mundurowymi ze Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej oraz sportowcami z Mieszka. Popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród mundurowych a przede wszystkim zmagań w duchu fair play jest bardzo ważnym elementem dbania o własne zdrowie. Należy pamiętać, że wszystkie służby biorące udział w turnieju na co dzień zmagają się z trudnymi i stresującymi sytuacjami, chroniąc i ratując społeczeństwo. Zawsze są gotowi do pomocy drugiemu człowiekowi. Dlatego oprócz oficjalnych wyników, zwycięzcą mógł się czuć każdy.

Klasyfikacja końcowa

Miejsce I - Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Miejsce II - Straż Pożarna

Miejsce III - Zakład Karny we Wronkach

Miejsce IV - Areszt Śledczy w Zielonej Górze

Miejsce V - Areszt Śledczy w Poznaniu

Miejsce VI - Areszt Śledczy w Środzie Wielkopolskiej

Miejsce VII - Działacze MKS Mieszko Gniezno

Miejsce VIII - Straż Graniczna

Miejsce IX - Zakład Karny w Gębarzewie

Wyróżnieni zawodnicy

Najlepszy bramkarz - Radosław Przybyłowicz (Policja)

Król strzelców - Patryk Kanclerz (Państwowa Straż Pożarna)

MVP zawodów - Sebastian Przybyliński (Państwowa Straż Pożarna)

Drużyna fair play - Areszt Śledczy Zielona Góra

 

źródło - archiwum ZK Gębarzewo