Niech ładna i słoneczna pogoda nie będzie dla nas złudna - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Niech ładna i słoneczna pogoda nie będzie dla nas złudna

Data publikacji 16.05.2018

Kilka słonecznych dni spowodowało pojawienie się na drogach powiatu gnieźnieńskiego większej liczby kierujących jednośladami. W związku z tym przypominamy wszystkim uczestnikom hasło motocyklistów "Patrz w Lusterka". Natomiast kierującym jednośladami przypominamy o zasadzie zachowania "szczególnej ostrożności". Wzajemny szacunek na drodze to podstawa do bezpiecznego przemieszczania się, a przecież nam wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na tym zależy.

 

Kierowcy samochodów często narzekają na zagrożenia, jakie powodują na drodze motocykliści. Jednak ze statystyk wynika, że często to kierowcy samochodów ponoszą winę za zdarzenia z udziałem motocykli. Pamiętajmy, że motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, więc należy szanować ich prawo do jazdy. motocykliści powinni szczególnie pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, ponieważ najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to nadmierna prędkość. Ogromnym zagrożeniem jest także nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego odpowiedzialni są za wspólne bezpieczeństwo na drogach.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek, ale też o kulturę i życzliwość. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają żadnych szans. Przed urazami chronią ich jedynie specjalistyczne ubrania i hełmy. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To daje szanse każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.