Zatrzymany kierowca był nietrzeźwy a pasażer posiadał narkotyki - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Zatrzymany kierowca był nietrzeźwy a pasażer posiadał narkotyki

Data publikacji 09.05.2018

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości – taki zarzut niebawem usłyszy 18-letni mieszkaniec Trzemeszna, który w tym stanie wiózł samochodem 3 swoich kolegów. Pasażer auta najprawdopodobniej odpowie za posiadanie środków odurzających.

 

W sobotni wieczór, 5 maja br. w miejscowości Rudki policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault Megane, w którym znajdowało się czterech młodych mężczyzn. Od kierującego, 18-letniego mieszkańca Trzemeszna policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało 0,54 promila. Uwagę mundurowych zwrócili również nerwowo zachowujący się pasażerowie. U jednego z nich, 18-letniego trzemesznianina policjanci w bieliźnie osobistej znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Wstępnie wykonane przez technika kryminalistyki badanie wykazało, że jest to marihuana. Zabezpieczona ilość narkotyku wystarczyłaby do jednorazowego odurzenia 6 osób.

Kierujący samochodem renault młody mężczyzna odpowie teraz przed Sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Z uwagi podejrzenie, że 18-latek mógł wcześniej zażywać środki odurzające pobrano mu również krew do badań.

Narkotyki zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego.

Sprawa jet w toku.