"Niebieskie Plastusie" z wizytą w komendzie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

"Niebieskie Plastusie" z wizytą w komendzie

Data publikacji 12.04.2018

Gnieźnieńską komendę policji odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 12. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą policjantów. Dodatkową atrakcją dla uczniów było spotkanie z przewodnikiem psa policyjnego i jego pupilem Dexem.

 

Na gości przed budynkiem komendy czekała policjantka Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii st. sierż. Anna Pilarska. Podczas wizyty (10.04.2018) dzieci dowiedziały się, kto to jest policjant i czym się zajmuje. Wysłuchały też krótkiej lekcji historii o Policji. Spotkanie w pomieszczeniach monitoringu i rozmowa z operatorem monitoringu wzbudziła dużo emocji. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały, na czym polega praca dyżurnego policji.
Kolejną atrakcją było spotkanie z przewodnikiem psa służbowego. Sierż. sztab. Maciej Staszewski i jego pies Dex stanowią zgrany zespół. Razem patrolują ulice miasta, poszukują przestępców, uczestniczą także w zabezpieczeniu imprez masowych. Policjant opowiedział dzieciom o szkoleniu psa, o zadaniach jakie wykonuje. W drugiej części spotkania policyjny przewodnik przedstawił zasady bezpieczeństwa w spotkaniu z obcym psem. Dzieci wiedzą, że nie należy wykonywać gwałtownych ruchów, nie biegać, nie wymachiwać rękami, pokazał także bezpieczną pozycję tzw. Żółwia. Goście wysłuchali też policyjnych porad, dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania różnych zagrożeń.