XVI Bieg Europejski z udziałem gnieźnieńskich funkcjonariuszy - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

XVI Bieg Europejski z udziałem gnieźnieńskich funkcjonariuszy

Data publikacji 11.04.2018

W słoneczne sobotnie popołudnie w Gnieźnie odbył się XVI Bieg Europejski, w którym wystartowało ponad 1500 zawodników, wśród których znalazło się 20 funkcjonariuszy i pracownik komendy policji. W tym samym czasie nad bezpieczeństwem uczestników biegu i kibiców czuwali ich koledzy.

 

Impreza ta z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród biegaczy, gdzie do pierwszej stolicy Polski zjeżdżają się zawodnicy z kraju i ze świata zjechało 1561 uczestników. W sobotnie popołudnie, 7 kwietnia 2018 roku na gnieźnieńskim Rynku oprócz zawodników stawili się członkowie rodzin, mieszkańcy, kibice, aby dopingować zawodnikom. Jak zawsze organizacja była na bardzo wysokim poziomie i wszystko było dopięte na tak zwany ostatni guzik. W tym dniu funkcjonariusze nie tylko zabezpieczali trasę biegu, lecz również w nim uczestniczyli. Każdy z nich miał inny cel, jednak najważniejszym była promocja sportowego stylu życia i wymiana doświadczeń z innymi zawodnikami.

W biegu wzięło udział również 20 gnieźnieńskich funkcjonariuszy i pracownik komendy na czele z Komendantem Powiatowym Przemysławem Kozaneckim, a także Agnieszka Antoszak, Andrzej Gromadziński, Jarosław Machiński, Witold Krysiński, Jakub Kominiarek, Janusz Soszyński, Jerzy Wiśniewski, Sławomir Menz, Grzegorz Malanowski, Bartosz Wojciechowski, Dariusz Szymalak, Krzysztof Socha, Łukasz Urbańczyk, Radosław Przybyłowicz, Bartosz Połatyński, Mirosław Nowicki, Tomasz Machiński, Krzysztof Jurczyński, Marek Ptak i Michał Stanczewski.

 

Najszybszym policjantem okazał się Andrzej Gromadziński, który w ogólnej klasyfikacji zajął 23 miejsce z wynikiem 34:35, a w kategorii najlepszego mieszkańca Gniezna i kategorii wiekowej był drugi. Kolejny był Jarosław Machiński z wynikiem 44:00, tuż za nim uplasował się Bartosz Połatyński z wynikiem 44:16.

Wszystkim biegaczom gratulujemy!