DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Data publikacji 13.02.2018

Około stu uczniów wraz z opiekunami przyszło 9 lutego na Rynek, aby zaprezentować swoje hasła zachęcające do bezpiecznego korzystania z sieci oraz przestrzegające przed cyberprzemocą. Nie zabrakło też ogólnopolskiego hasła, które w tym roku brzmiało „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Lokalne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu miały formę happenigu i adresowane były do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego.

Z Rynku młodzież, pilotowana przez policję, przeszła do III Liceum Ogólnokształcącego. W trakcie marszu udało się zrobić trochę hałasu, wykrzykując przygotowane przez uczniów hasła: "Żyj realnie, nie wirtualnie", "Hejtujesz nic nie zyskujesz", "Ostrożności nigdy za wiele, internet to nie tylko przyjaciele", "Szanuj nie szkaluj", "Bezpieczni w sieci" czy "Stop cyberprzemocy".

Dopełnieniem happeningu były dwa wykłady poświęcone zjawisku czyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci. Wygłosili je dr Justyna Śmietańska – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gnieźnie i st. asp. Krzysztof Socha – profilaktyk społeczny z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji, młodzież będzie bardziej świadomie i z większą rozwagą korzystała z Internetu. Jak się bowiem okazuje nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z pułapek i zagrożeń, które mogą nas spotkać w sieci.

W happeningu wzięła udział młodzież z 10 szkół: Gimnazjum nr 1, Akademickiego Gimnazjum Milenium, I, II i III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, 2 i 3, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Witkowo.

Organizatorzy happeningu: Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gnieźnie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Gnieźnie, III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.

 

tekst - Elżbieta Sobecka

fot. - KPP Gniezno