Tragiczny wypadek w Świątnikach Małych w gminie Mieleszyn - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Świątnikach Małych w gminie Mieleszyn

Data publikacji 23.01.2018

We wtorek, 23 stycznia 2018 roku około godziny 11:30 w miejscowości Świątniki Małe w gminie Mieleszyn doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł jeden z kierujących pojazdem.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Jeep Cherokee, 43-letni mieszkaniec miejscowości Radomsko, jadąc od strony Modliszewka w kierunku Kłecka na oznakowanym skrzyżowaniu zderzył się z kierującym samochodem osobowym marki Skoda Fabia, którym kierował 64-letni mieszkaniec Gniezna, jadący od strony Mieleszyna w kierunku Gniezna. Po zderzeniu pojazdy przemieściły się na pole uprawne, gdzie skoda dachowała.

Kierujący skodą pomimo prowadzonej akcji reanimacyjnej najpierw przez strażaków, a następnie przybyłego na miejsce lekarza zmarł.

Pasażerka skody z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Gnieźnie. Kierujący jeepem nie odniósł obrażeń. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego był trzeźwy. Pojazdy biorące udział w wypadku zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym.

Policja pod nadzorem prokuratora ustala przyczyny i okoliczności wypadku.