Zwracajmy uwagę na bezdomnych - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zwracajmy uwagę na bezdomnych

Data publikacji 05.12.2017

Od kilku dni zaczynamy odczuwać nadchodzącą zimę. Poranne przymrozki, wilgotny i przeszywający wiatr powodują, że nasze organizmy są narażone na wychłodzenie. Dlatego w tym okresie i podczas całej zimy ważnym jest aby reagować na osoby starsze, samotne i bezdomne, które są najbardziej narażone na na działanie zimna.

 

Uwaga na chłodne dni! Zwracajmy uwagę na bezdomnych.

Zwracać również trzeba uwagę na osoby siedzące na ławkach bądź leżące na ziemi. Mogą potrzebować naszej pomocy w związku z zasłabnięciem lub mogą być nietrzeźwe. Alkohol powoduje szybkie rozszerzenie naczyń krwionośnych i powoduje uczucie rozgrzania, a tak naprawdę naraża organizm na szybkie wychłodzenie.

Również gnieźnieńscy policjanci rozpoczęli działania związane z ochroną tych osób. W Gnieźnie oraz w całym powiecie policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni m. in. pustostany, ogródki działkowe, klatki schodowe oraz parki. Funkcjonariusze podejmują też interwencje wobec osób nietrzeźwych, które zasypiają na ławkach, trawnikach w miejscach publicznych, narażając się na śmiertelne wychłodzenie organizmu. Dlatego też zwracamy się z prośbą o nie bycie obojętnymi wobec osób, które mogą potrzebować pomocy. Widząc bezdomnego leżącego i narażonego na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych zgłośmy ten fakt na Pogotowie i wezwijmy Policję. W ten sposób możemy tej osobie uratować życie.