Kryształowe Gwiazdy zostały wręczone! - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryształowe Gwiazdy zostały wręczone!

Data publikacji 28.11.2017

„Kryształowe Gwiazdy” już po raz 13. zostały wręczone policjantkom i policjantom, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi. Wyróżnienia, które trafiły do rąk 124 wielkopolskich stróżów prawa, ufundowane zostały przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu i Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. Wśród nich byli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

W tym roku Kryształową Gwiazdą wyróżniono 124 funkcjonariuszy, w tym z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Liczba corocznych laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością.

Tegoroczna gala odbyła się 27 listopada w poznańskim Domu Żołnierza. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów wyraził w pierwszej kolejności Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka, który wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym wręczył funkcjonariuszom te wyjątkowe wyróżnienia.

W gronie zaproszonych gości, którzy dołączyli do gratulacji szefa wielkopolskich stróżów prawa, obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z wielkopolską Policją, a także przełożeni wyróżnionych policjantów.

Tegoroczni laureaci z Komendy Poiatowej Policji w Gnieźnie to:

„KRYSZTAŁOWA GWIAZDA ZE WSTĘGĄ”

asp. sztab. Adam OWCZARZAK – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie -  12 września 2016 roku, w/wym. funkcjonariusz w trakcie wykonywania nocnych skoków spadochronowych usłyszał wołanie o pomoc. Osobą potrzebującą pomocy okazał się już nieprzytomny pracownik ochrony, który doznał zawału serca. Przy pomocy obecnego na miejscu urządzenia AED doprowadził do powrotu czynności życiowych ratowanego. Następnie karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Wykorzystując doskonałe wyszkolenie oraz determinację doprowadził do uratowania życia mężczyzny.

asp. sztab. Adam OWCZARZAK – policjant Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - 2 czerwca 2017 roku, policjant, zauważył nieprzytomnego mężczyznę leżącego na trawie wzdłuż linii brzegowej jeziora Winiary. Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do czynności ratunkowych, następnie przekazał osobę przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego. Dzięki właściwej reakcji i postawie policjanta udało się uratować ludzkie życie.

„KRYSZTAŁOWA GWIAZDA ” – EDYCJA  2017

sierż. sztab. Karol JARZYŃSKI i st. sierż. Paweł KONIECZNY – policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - 1 marca 2017 roku, funkcjonariusze udali się na interwencję domową, gdzie miało dojść do próby samobójczej. Na miejscu policjanci zastali zamknięte drzwi, bez chwili zastanowienia, siłowo otwarli drzwi od pomieszczenia. Wewnątrz zauważyli wiszącego na sznurze mężczyznę. Natychmiast odcięli pętlę i podjęli czynności ratunkowe, w wyniku których osobie przywrócono funkcje życiowe. Przeprowadzone czynności ratunkowe przez policjantów przyczyniły się do uratowania życia ludzkiego.

 

źródło - KWP w Poznaniu