Ukradli telefon - teraz za to odpowiedzą - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Ukradli telefon - teraz za to odpowiedzą

Data publikacji 13.09.2017

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z kabiny zaparkowanego samochodu dostawczego ukradli telefon komórkowy. Było to możliwe dzięki bystremu oku operatora monitoringu miejskiego i kobiety, która będąc świadkiem poinformowała o zdarzeniu właściciela pojazdu. Skradziony przedmiot odzyskano. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

We wtorek, 12 września br. około 8:40 oficer dyżurny otrzymał informację od operatora monitoringu miejskiego o kradzieży telefonu komórkowego z samochodu dostawczego zaparkowanego przy Placu 21 Stycznia w Gnieźnie. Na miejsce skierował policjantów referatu patrolowo – interwencyjnego. W międzyczasie dyżurny odebrał kolejny telefon, tym razem od poszkodowanego w tym zdarzeniu mężczyzny.

Na miejscu okazało się, że dwaj mężczyźni wykorzystali nieobecność kierowcy, który w tym czasie udał się z towarem do pobliskiego sklepu i ukradli z jego auta komórkę. Moment kradzieży widziała 23-latka, która gdy tylko dostrzegła kierowcę zbliżającego się do samochodu poinformowała go o incydencie. W tym czasie sprawcy kradzieży zdążyli oddalić się od samochodu. Właściciel auta nie stracił zimnej krwi, dogonił złodziei i przyprowadził na miejsce kradzieży, gdzie po chwili przyjechali policjanci. Początkowo 35-letni mieszkaniec Czerniejewa i 37 letni mieszkaniec gminy Gniezno do niczego się nie przyznawali, ale o materiał dowodowy zadbał operator monitoringu, na który wyraźnie widać przebieg zdarzenia.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Trafili do policyjnego aresztu.

Teraz za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

zdjęcia - archiwum monitoringu miejskiego