Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali dwóch kierujących, który w rażący sposób złamali przepisy ruchu drogowego. W terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 58 i 57 km/h. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!

W minioną niedzielę około 8:00 przy ul. Poznańskiej w Gnieźnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej peugeot 207, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. 21-letni mieszkaniec Taczanowa w terenie zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Tego samego dnia piętnaście minut później przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie funkcjonariusze zatrzymali kierującego toyotą, 61-letniego mieszkańca Jarocina, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Swój pośpiech przypłacił mandatem karnym, zatrzymano mu także prawo jazdy.

Przypominamy!

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.