Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd i zatrzymali sprawcę - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd i zatrzymali sprawcę

Data publikacji 15.05.2017

Mieszkaniec gminy Mieleszyn odpowie za kradzież pojazdu. 47-latek został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji w Kłecku. Stróże prawa odzyskali skradziony renault scenic. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia kradzieży pojazdu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do kradzieży doszło 5 maja br. późnym wieczorem. Wówczas samochód marki Renault Scenic zniknął z jednej z posesji na terenie gminy Kłecko. Sprawą zajęli się policjanci z miejscowego komisariatu.

Poszukiwanie sprawcy i skradzionego auta trwały kilka dni. Z policyjnych ustaleń wynikało, że może nim być 47-letni mieszkaniec gminy Mieleszyn. W dniu 12 maja br. funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, który przyznał się do kradzieży i wskazał miejsce porzucenia pojazdu. Auto stało zaparkowane w Łabiszynku w pobliżu Gniezna. Zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym i niebawem wróci do prawowitego właściciela.

Tego samego dnia 47-latek usłyszał zarzut kradzieży. Po złożonych wyjaśnieniach został zwolniony. Wcześniej był notowany przez policję.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.