Policjanci odzyskali Mercedesa o wartości 130 tys. zł - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali Mercedesa o wartości 130 tys. zł

Data publikacji 08.05.2017

Policjanci z Gniezna zatrzymali 21-letniego kierowcę i odzyskali Mercedesa o wartości 130 tysięcy złotych przywłaszczonego z wypożyczalni samochodów na terenie Szwecji. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Przestępstwo to zagrożone jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, w godzinach popołudniowych. Policjanci z Gniezna otrzymali informację, iż po wielkopolskich drogach ma przemieszczać się auto, które zostało wypożyczone z wypożyczalni samochodów na terenie Szwecji i wbrew przepisom umowy opuściło teren tego kraju. Powiadomieni o kradzieży funkcjonariusze kryminalni i referatu patrolowo – interwencyjnego wystawili posterunki i już po kilku minutach zauważyli Mercedesa jadącego ul. Poznańską. Tam też, w okolicach szpitala "Dziekanka" funkcjonariusze zajechali drogę, a następnie zatrzymali kierującego pojazdem, 21-letniego obywatela Szwecji.

Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu, mężczyzna nim podróżujący trafił do policyjnego aresztu. W sobotę śledczy przedstawili mu zarzut paserstwa.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Gnieźnieńscy policjanci współpracują w tej sprawie ze szwedzką policją. Sprawa jest w toku.