Cyberprzemoc a handel ludźmi - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cyberprzemoc a handel ludźmi

Data publikacji 16.02.2017

Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie brała udział w spotkaniu, które odbyło się z asp. sztab. Anna Osińską i sierż. sztab. Arkadiuszem Wieczorkiem z gnieźnieńskiej Policji. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży jak bardzo łatwo stać się ofiarą „cyberprzemocy”, która nierzadko prowadzi do zjawiska handlu ludźmi.

W środę, 15 lutego 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbyło się spotkanie profilaktyczne pod nazwą „Cyberprzemoc, a handel ludźmi”. Policję zaprosiło grono pedagogiczne placówki. Spotkanie z uczniami miało miejsce w jednej z klas lekcyjnych mającej możliwość przeprowadzenia projekcji multimedialnej.

Uczestnicy spotkania poznali czym jest „cyberprzemoc” i jakie niesie za sobą zagrożenia dla współczesnej młodzieży. Omówiono zagadnienia związane z korzystania na portalach społecznościowych i treści SMS przesyłanych telefonami komórkowymi pomiędzy osobami. Zwrócono uwagę na większą samokontrolę i umiejętność rozmawiania na te tematy z rodzicami i wychowawcami.

W sposób wyjątkowy młodzież interesowała się problemem handlu ludźmi jako współczesną formą niewolnictwa. To przestępstwo często rodzi się właśnie na portalach internetowych i czatach, odbiera wolność tym, którzy padają jego ofiarą i są wykorzystywani w celu osiągnięcia korzyści.

Na całym świecie ofiary handlu ludźmi zmuszane są do wyczerpującej pracy fizycznej, do uprawiania prostytucji, żebrania lub jako dawcy narządów.

W ramach tego spotkania młodzież dowiedziała się również czym jest aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.