„Oświeć swoje dziecko” - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Oświeć swoje dziecko”

Data publikacji 10.01.2017

„Oświeć swoje dziecko” - akcję pod takim hasłem rozpoczął Urząd Miejski wspólnie ze Strażą Miejską i Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie. Wszystkie dzieci z klas I, II i III gnieźnieńskich szkół podstawowych (w sumie 2500) otrzymają odblaskowe kamizelki i opaski zakupione z miejskiego budżetu. Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

10 stycznia 2017 roku prezydent Tomasz Budasz, komendant Straży Miejskiej Tomasz Francuszkiewicz oraz I zastępca komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie kom. Sławomir Sikorski rozpoczęli akcję w Szkole Podstawowej nr 12. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas I, II i III.
Podczas spotkania prezydent Tomasz Budasz i pozostali zaproszeni goście przekonywali do noszenia odblasków i innych elementów świecących. Apelowali też do rodziców, by pamiętali, żeby ubierać je dzieciom i sobie, dając tym samym dobry przykład. Funkcjonariusze przypomnieli, że choć obowiązek noszenia odblasków istnieje tylko poza obszarem zabudowanym, warto nosić je także w mieście. Mając na sobie element odblaskowy stajemy się widoczni w blasku reflektorów już z odległości 150 metrów. Policjanci przypomnieli też dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Z ogromną radością dzieci powitały policyjną maskotkę, sierżanta Pyrka, który uatrakcyjnił spotkanie.

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 12 zapoczątkowało cały ich cykl. W najbliższych dniach funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przeprowadzą lekcje o bezpieczeństwie we wszystkich podstawówkach i będą rozdawać pozostałe odblaski (w sumie 2 500).